Seminarai-mokymaiSEMINARAI - MOKYMAI

Jau keletą metų projekto koordinatoriai organizuoja specialius seminarus–mokymus. Iki šioj jie buvo organizuoti ĮPS projekto tyrėjams, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistams bei paukščių apskaitomis susidomėjusiems LOD nariams.
Labiausiai pasiteisino ĮPS projekto tyrėjams skirti seminarai. Juos numatoma organizuoti kasmet prieš pat lauko tyrimų sezono pradžią ar jo pradžioje. Tokių seminarų-mokymų svarbiausias tikslas yra ĮPS projekto tyrėjus supažindinti su ankstesnių metų rezultatais, metinėmis užduotimis, lauko darbų metodikos naujienomis; aptarti anksčiau pasitaikiusias klaidas, netikslumus. Be to, tokių seminarų-mokymų metu siekiama, kad nauji tyrėjai susipažintų su labiau patyrusiais tyrėjais, kad tyrėjai pabendrautų ir apsikeistų savo patirtimi.
Ateityje numatoma seminarams-mokymams nebekelti tikslo tyrėjus mokinti geriau pažinti įprastus paukščius gamtoje. Mat vieno mokymo metu praktiškai tai padaryti labai sudėtinga. Tačiau seminarų metu be kitų klausimų gali būti nagrinėjami ir atskirų paukščių rūšių atpažinimo gamtoje metodiniai klausimai.